Nodarbība 1.-2. klašu skolēniem (Nacionālo Veselību veicinošo skolu tīkla ietvaros)


24.novembrī Kārsavas vidusskolas 1.- 2.klašu skolēni piedalījās izglītojošā nodarbībā par personīgo higiēnu. Nodarbību vadīja lektore no Slimību profilakses un kontroles centra. Bērni ar lielu interesi klausījās stāstījumu un skatījās multfilmu par Janci un Jančapunci.

Pasākuma vadītāja parādīja, un visi bērni kopā iemācījās pareizu roku mazgāšanas tehniku. Lai labāk izprastu, cik svarīgi ir ievērot personīgo higiēnu, diviem bērniem lektore uz rokām uzbēra Glo Germ pulveri. Pulveris nav redzams dienas gaismā un darbojas tāpat kā mikrobi – katru reizi pieskaroties pulverim, daļa no tā paliek uz rokām. Bērni, kuriem uzbēra pulveri, sasveicinājās ar blakus sēdošajiem. Aplūkojot rokas ar ultravioletās gaismas lukturīti, bērni secināja, ka pulveris ir uz rokām visiem bērniem.

Lekcijas nobeigumā skolēni veica dažādus uzdevumus un spēlēja situāciju spēles. Katrs lekcijas dalībnieks saņēma dāvanā dvielīti.

Skolēniem tika izsniegtas uzlīmes un roku mazgāšanas tabula, kuru vajadzēja aizpildīt 5 dienas pēc kārtas, atzīmējot katru reizi, kad ir nomazgātas rokas.

Apkopojot skolēnu tabulas var secināt, ka rokas bērni visbiežāk mazgā, kad tās ir acīmredzami netīras, pirms ēšanas, retāk rokas tiek mazgātas pēc klepošanas, spēlēšanās ar dzīvniekiem vai sabiedrisku vietu apmeklējuma.Skolotāja Ilona Streļče