ESF

Ekskursija projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros


2018.gada 12.martā, skolēnu pavasara brīvdienās, Kārsavas vidusskolas 3. - 4. klašu skolēni un Salnavas skolēni, kas apmeklēja rudens brīvdienās nometni, devās ekskursijā uz Cēsu ZINOO centru. Pasākums notika projekta Nr. 8.3.2.2/16/I/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros.

Ekskursijas sākumā, gida pavadībā, skolēni iepazinās ar centra ekspozīciju. Gids parādīja un pastāstīja, kā darbojas vairāki eksponāti.

1


2

Pēc ekskursijas skolēniem notika nodarbība “Nosēšanās uz svešas planētas”. Nodarbības laikā skolēni strādāja komandās. Katras komandas uzdevums bija no “nopirktajiem” materiāliem izveidot kosmisko zondi tā, lai zonde spētu veiksmīgi piezemēties, saglabājot veselu "kosmonautu" – olu. Pirms zondes pagatavošanas, katrai komandai tika piedāvātas vairākas jomas, kur komandai bija iespēja, ar savām zināšanām, nopelnīt noteiktu punktu skaitu savai komandai. Sakrātie punkti deva iespēju izvēlēties materiālus. Arī zondes pagatavošanas laiks bija ierobežots, kas lika komandai būt saliedētai.

3

4

"Kosmonauts" tiek gatavots lidojumam


Ceļojums visumā sastāv no vairākiem svarīgiem posmiem, bet svarīgākais ir veiksmīga piezemēšanās. No ceļojuma veiksmīgi piezemējās tikai viens no četriem kosmonautiem!

Pēc ekskursijas un nodarbības skolēniem bija pašiem iespēja izmēģināt un darbināt visus eksponātus, kas saistīti ar dažādām fizikas un dabaszinību tēmām. Skolēni varēja pārbaudīt savas spējas uz Līdzsvara kāpnēm, pacelt paši sevi, sacensties ar sumo robotiem un uzstādīt jaunus rekordus dažādās interaktīvās spēlēs, kā arī uzzināt to, kā iespējams vadīt elektrību pa gaisu ar Teslas spoles palīdzību. Skolēniem bija iespēja noskaidrot, cik viņi svērtu uz citām Saules sistēmas planētām, un uzzināt, kā skan Kosmosā.


4

"Oskars mēģina pielādēt mobīlo telefonu


Paldies skolotājai Ilgai Kirovainei un Sarmītei Linužai par līdzdalību un skolēnu pieskatīšanu un šoferim Jāzepam Jermacānam par patīkamo braucienu.


Direktora vietn. izgl.j. Rita Nagle