Latvijas Republikas NBS un ASV karavīri ciemojas Kārsavas vidusskolā


Katru mācību gadu Aizsardzības ministrija piedāvā izglītības iestādēm tikties ar Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem. Kārsavas vidusskola regulāri izmanto šo iespēju. Un tā 21.10.2016. mūsu Kārsavas vidusskolā viesojās NBS Zemessardzes 32. kājnieku bataljona komandieris majors Jānis Ritenis , kā arī mūsu sabiedrotie NATO ietvaros - ASV jūras kājnieki un gaisa spēku karavīri.

Zemessardzes 32. kājnieku bataljona komandieris majors Jānis Ritenis iepazīstināja skolēnus ar Zemessardzes uzdevumiem, karjeras iespējām militārajā dienestā, kā arī runāja par skolēnu individuālo atbildību un disciplīnu gatavojoties dienestam. ASV gaisa spēku karavīri un jūras kājinieki iepazīstināja skolēnus ar saviem dienesta uzdevumiem un to kāpēc viņi ir ieradušies Latvijā.

Pēc iepazīšanās notika draudzības spēles basketbolā un futbolā. Futbola spēle notika jaunajā skolas stadionā. Spēlē Kārsavas vidusskolu pārstāvēja gan mūsu vidusskolēni, gan arī skolas absolventi. Rezultāts - 10:1 mūsu labā. Basketbolā mūsu skolu pārstāvēja 11.klases komanda. Basketbola laukumā izvērtās sīva cīņa līdz pat pēdējai spēles sekundei. Ar 52 pret 55 mājinieki atzina viesu uzvaru. Ļoti uzteicama bija mūsu jauno spēlētāju pašatdeve laukumā! Sacensību izskaņā draudzīgi rokas spiedieni, smaidi, atzinīgi vārdi un, protams, atmiņai selfiji.

Prom braucot ASV karavīri pateicās par silto uzņemšanu, uzslavēja mūsu skolēnu basketbola spēlētprasmi, sporta bāzi. Arī skolēniem šī tikšanās bija vērtīga, noderēja angļu valodas zināšanas, varēja pārbaudīt savus spēkus, kā arī iespēju komunicēt. 11.klases jaunieši izteica vēlmi arī nākošgad tikties līdzīgā spēlē.

Kārsavas vidusskolas direktors Edgars Puksts