Tradīcijas turpinās


Vistumšākajā gadalaikā, četras nedēļas pirms Ziemassvētkiem, sākas Adventa laiks, kura simbols ir Adventa vainags ar 4 svecēm, kas apzīmē mūžību un vienotību. Katru svētdienu iededzinām sveci, gaidot Jēzus dzimšanas tuvošanos, gaidot gaismas uzvaru pār tumsu. Vainagu veido no egļu vai priežu mūžzaļiem zariem, kas simbolizē cerību un mūžīgo dzīvi. Turpinot ilggadīgās tradīcijas, arī šogad, manas audzināmās 1.b klases skolēni kopā ar vecākiem sanāca 25.novembrī kopā, lai, palīdzot viens otram, sapītu Adventa vainagus savām ģimenēm.

Vecāki atnesa egļu, priežu zarus, gatavas pamatnes, dažādus rotājumus. Patīkami, ka pieaugušie, draudzīgi sadarbojoties ar bērniem, aizrautīgi strādāja, līmēja, rotāja vainagus. Tika izmantoti gan čiekuri, gan ozolzīles, gan arī mākslīgie rotājumi. Neiztika arī bez kļūdām – kāds pirkstiņš pārāk tuvu piedūrās karstajai līmei, bet visi bija pacietīgi, aukstais ūdens remdēja sāpes un neviena asara nenobira.

Robertam ar māsu bija vislielākais vainags, viņi strādāja ļoti lēni un kārtīgi.

Sabīna ar māmiņu vainagā ielika visgarākās sveces. Viktorijai palīgos bija atnākusi kaimiņiene. Madarai palīdzēja māmiņa un mazā māsa. Sintijai vienīgajai palīgos ieradās tētis. Daži vecāki nevarēja ierasties, jo bija jāstrādā, bet visi bērni strādāja, piepalīdzot viens otram.

Luīze ar māmiņu savu vainagu darināja no priežu zariem, pievienojot ozolzīles, kastaņus, dažādus izžāvētu augļu kauliņus. Šo vainagu viņas uzdāvināja klasei. Tajā ir ieliktas viņu pašu lietās vaska sveces, ar šūnu rakstu un bitēm virsū.

Stunda paskrēja nemanot un rezultāts bija acīm redzams. Paldies visiem vainagu darinātājiem!

Nolēmām, ka šo tradīciju turpināsim arī nakošajā gadā.

Lai Adventa svecīšu gaisma rāda ceļu uz jūsu mājām brīnumam, laimei un priekam!

1.b klases audzinātāja Lilija Krivteža